Újpesten is beengedi az óvodákba Sorosékat a baloldali önkormányzat

Józsefváros után Újpesten is beleszólhat a Partners Hungary Alapítvány a helyi óvodások ideológiai nevelésébe. A IV. kerületi baloldali testületi többség is áldását adta arra, hogy a hírhedt Soros-szervezet teret kapjon a helyi köznevelési intézmények szakmai működésében.

Egy új érzékenyítő programmal próbálkozik a külföldről finanszírozott NGO, „Első a gyermek” címmel írtak ki pályázatot önkormányzatok részére. A menekültválság kérdésével foglalkozó pályázat több programpontból áll, amelyben mediátorképzéseket is tartanak gyermekekkel foglalkozó szülőknek, szakembereknek, akik a későbbiekben közvetítőként funkcionálhatnak a civil szervezetek és a gyermekek között.

Újpestet is behálózta a Partners Hungary Alapítvány, amely az iskolák alsó tagozatában, óvodákban és bölcsődékben kíván befogadó (érzékenyítő) programokat megvalósítani. A baloldali testület megszavazta a Soros-szervezet „Gyermek az első” program pályázatán való részvételt, majd a program elemeinek megvalósítását tűzték ki célul.

A program leírása szerint, az önkormányzatok pályázhatnak komplex, társadalmi befogadást támogató programok megvalósítására, amelyben kiemelt figyelmet fordítanak a gyermekekre és családjaikra, a roma közösségekre. A program egyaránt támogatja a hazánkban tartózkodó menekülteket és menedékes státuszúakat, valamint a helyi befogadó közösségeket.

A mostani program az ukrajnai és egyéb háborús menekültek befogadására épül, amelyhez különböző érzékenyítő elemeket is társítottak. A program különböző képzéseket is kínál a szülőknek, gyermekekkel foglalkozó szakembereknek. Az utóbbi szúrt szemet az újpesti Fidesz–KDNP-frakciónak, szerintük visszás az, hogy interkulturális mediátorok, közvetítők képzését és foglalkoztatását is felvették a programelemeik közé, akiknek kulcsfontosságú szerepe lesz a jövőben, elképzelések szerint ők a helyi együttműködések kialakítását támogatják majd különböző szervezetekkel.

Ebbe már több minden belefér, például az LMBTQ-érzékenyítés is.

A gyermekvédelmi törvény tiltja, ám bújtatottan a Partners Hungary az önkormányzatra hivatkozva megteheti azt, hogy ilyen programokat megvalósítson. A baloldali testületi többség rábólintott, hogy egy külföldről, Soros György által is finanszírozott NGO-nak teret és lehetőséget biztosítson, majd hivatkozási alapot teremtsen arra, hogy újpesti szülők és gyermekek nevelésében szerepet kaphassanak – mondta el lapunknak Nagy István, az Újpesti Fidesz frakcióvezetője.

Mint mondta: Perneczky László LMP-s alpolgármester a képviselő-testület ülésén azt állította, hogy előterjesztésében nincs semmi veszély a szülőkre és a gyermekekre nézve. Amit a Fidesz-frakció kétkedve fogadott, sőt az együttműködés kifogásolhatóságát az is bizonyítja, hogy a testületben is csak egy szavazattal szerzett többséget az előterjesztés.

Az önkormányzat a „Gyerek az első” program megvalósítására 3,3 millió forint támogatásra is pályázik, miközben a Fidesz szerint 10 milliárd forintnál nagyobb összeg lehet a helyhatóság bankszámláján.

Az önkormányzatban biztosítva van a fedezet a köznevelési intézmények ellátására, ezért feltehető a kérdés: miért van szükség a Soros-szervezet néhány millió forintos támogatására.

Nagy István szerint a program már nemcsak az ukrán menekültválságról szól, hanem ezzel előkészítik az illegális migránsok – kvóta szerinti –befogadását is.

A program valódi célja a családok és kisgyermekek érzékenyítése a hazánkban tartózkodó menekültekhez és menedékesekhez és az LMBTQ-kisebbségekhez. Bár ennek pont fordítva kellene lenni – hangsúlyozta ki Nagy István, aki szerint, mivel ez nem megy a közintézmények falain belül, most kívülről, a családokon keresztül, őket felhasználva próbálkoznak a Partners Hungaryhoz hasonló civil szervezetek.

A Partnes Hungary nem ismeretlen önkormányzati körökben, a szervezet korábban Józsefvárosban is megvetette a lábát, az önkormányzat a szervezettel közösen pályázott mintegy 90 millió forint uniós forrásra a lakosság körében nem túl sikeres Befogadó óvodák program megvalósítására. A programban hátrányos helyzetű és viselkedés zavarral küzdő gyermekeket osztottak szét óvodákban. A tapasztalatok azt mutatták: a „befogadó ideológia” mint módszer sokszor nem elég egy speciális igényű gyermek ellátásához.

A magyar kormány még időben szigorította a gyermekvédelmi törvényt, így nem került sor LMBTQ-érzékenyítésre józsefvárosi közintézményekben. Itt megjegyzendő: ez nem az önkormányzaton múlott.

Mint a Magyar Nemzet is hírt adott arról: a tavasszal elfogadott Józsefvárosi Esélyegyenlőségi Program kitér arra, hogy az új jogi kereteken belül meg kell találni annak lehetőségét, hogy folytatni lehessen az ifjúság körében a felvilágosító- és érzékenyítőprogramokat.

Pikó András baloldali polgármester által vezetett kerület nyíltan LMBTQ-lobbi párti, a képviselő-testület által elfogadott dokumentum szerint a fiatal korosztály különösen sérülékeny, másrészt viszont még nyitott és formálható egy előítéletmentes attitűd befogadásának irányába. A józsefvárosi program az elérendő célok között említi, hogy LMBTQ-személyekről nevezzenek el közterületeket. Az is olvasható a programban, hogy „a tavaly elfogadott gyermekvédelmi törvény óta gyakorlatilag ellehetetlenült az ifjúsági felvilágosító- és érzékenyítőtevékenység”.